Strony (15):    1 2 3 4 5 6 ... 15   
Czy miałeś/miałaś kolizję z pieszym na ścieżce rowerowej?Ankieta:
TAK
0 (0%)
NIE
0 (0%)
Miałem/miałam niebzpieczną sytuację na ścieżce rowerowej z winy pieszego
0 (0%)
Miałem/miałam utarczkę słowną z pieszym poruszającym się po ścieżce rowerowej
0 (0%)
Razem 0 głosów 0%
maciek2610   28-04-2010, 16:10
#31
właśnie, jeżeli nie mają innej alternatywy...


art. 11
4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.


a tak się składa że nad zalewem, na odcinku utwardzonym dla rowerów- piesi MAJĄ "alternatywę" przy samym brzegu jest chodnik dla spacerujących.....
darist   28-04-2010, 16:56
#32
maciek2610 napisał(a):a tak się składa że nad zalewem, na odcinku utwardzonym dla rowerów- piesi MAJĄ "alternatywę" przy samym brzegu jest chodnik dla spacerujących.....

A tak się składa, że to nie jest chodnik biegnący wzdłuż trasy rowerowej.
Wzdłuż wspomnianej trasy rowerowej nie ma ani chodnika ani pobocza.
Od strony parkingu przy kąpielisku Wrotków pieszy dochodzi do końca ścieżki oznaczonej dla pieszych.
W prawo asfaltowa uliczka do wypożyczalni, w lewo asfaltowa uliczka do Osmolickiej.
Na wprost tylko droga rowerowa bez pobocza i chodnika dla pieszych.
Nikt nie pomyślał o tym robiąc taki projekt?
W miejscu atrakcyjnym i bardzo ruchliwym?
Nie wspomnę, że znak drogowy umieszczony jest jedynie po obu stronach trasy rowerowej, która łączy się z wieloma ścieżkami.

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
maciek2610   28-04-2010, 17:00
#33
ale jest w odległości kilku-kilkunastu metrów, więc jest alternatywa, jeżeli by jej nie było to znak na początku ścieżki byłby inny od tego KLIK
darist   28-04-2010, 17:09
#34
maciek2610 napisał(a):ale jest w odległości kilku-kilkunastu metrów, więc jest alternatywa,

Nie ma alternatywy. A metrów więcej niż klikanaście trudno więc używać określenie "wzdłuż"
Byłaby gdyby od wspomnianego przeze mnie miejsca do chodnika przy linii brzegowej prowadził chodnik dla pieszych. Starsze panie, które uwidoczniłeś na zdjęciu mają do wyboru równą i bez przeszkód dróżkę z jakimś obrazkiem roweru :-D lub dotarcie do chodnika (o którym muszą wiedzieć) przez górkę, piach, korzenie :-D

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
maciek2610   28-04-2010, 17:12
#35
Jeżeli byłeś w tym miejscu ze zdjęcia to wiesz że nie jest to takie trudne dotarcie na ten chodnik...
mamut77   28-04-2010, 18:49
#36
Maciek2610, dokładnie na tej zasadzie mundurowi mogą zacząć rąbać mandaty za jazdę ulicą, kiedy obok jest ścieżka. A że trzeba pokonać po drodze trawnik, żywopłot, teleportować się ponad ruchliwą ulicą czy coś w ten deseń: "to wie pan, panie rowerzysto, to nie jest takie trudne".

Co prawda nigdy nie udało mi się nigdy palnąć żadnego pieszego, pomimo że niektórzy naprawdę się starali. Właściwie miałem tylko jedną sytuacją, która naprawdę podniosła mi ciśnienie, a która mogła mieć nieprzyjemny finał. Było to spotkanie z biegaczami już po zmroku ze dwa lata temu. Trzech czy czterech biegło ławą w poprzek ścieżki, ja ich wymijam (po skraju pasu dla rowerów)... i nagle odkrywam w świetle lampki następnego biegacza zasuwającego z przeciwnego kierunku (a właściwie jego twarz i dłonie, bo reszta kolorystycznie zlała się z ciemnym tłem), dosłownie o metry przed sobą. Do czołówki nie doszło, jakoś się zmieściłem, ale mało brakowało. Pamiętam, że coś padło ze strony biegaczy parę słów o debilach na rowerach...
W dyskusję się nie wdawałem, bo i po co?

Z tego co zauważyłem, przeciętny lezący niewłaściwą stroną pieszy, często jakby nie załapuje, że idzie niewłaściwą stroną. Gdy już nastąpi skojarzenie, na przykład na widok rowerzysty jadącego z naprzeciwka, można usłyszeć czasem coś takiego: "O cholera, idziemy ścieżką", ewentualnie: "Jezu, ludzie stoimy na środku ścieżki rowerowej". Do tego odnoszę wrażenie, że ścieżka rowerowa ciągle ludziom kojarzy się z takim specjalnym chodnikiem, na którym dopuszczono ruch rowerów.

Nie jestem zwolennikiem naciskania na prowadzenie jakichś akcji mandatowych. Dokładnie z tych powodów, które już zostały podane w tym wątku.
Nie wiem, można pouczać, rozdawać ulotki, stosować tresurę poprzez używanie airzounda zamiast dzwonka (dzwonek często powoduje, że pieszy tylko się ogląda, kto na niego ośmiela się dzwonić - a już przeraźliwe wycie mokrych klocków hamulcowych, jakie występuje czasem u mnie, potrafi wyczyścić ścieżkę na dwieście metrów w każdą stronę :mrgreen: ) :mrgreen: .
Poza tym zdarzają się rowerzyści, których przy okazji też wypadałoby uświadomić, jak i którą stroną ścieżki się jeździ, bo z chwilą, gdy na ścieżkach zaczyna się robić tłoczno, z jazdy momentami robi się przepychanka.
maciek2610   28-04-2010, 19:17
#37
OK poddaje się ;-)

"Ścieżki rowerowe dla pieszych :-P "
darist   28-04-2010, 20:27
#38
Maciek nie poddawaj się :-D
Między innymi zacytowałeś przepisy. Chodnik gdzieś tam w pobliżu nie zmienia faktu, że wzdłuż wspomnianej trasy brak pobocza lub chodnika dla pieszych. I uważam to za wielki błąd i niedopatrzenie. Zwróć również uwagę na tablicę informacyjną budynku powstającego z tyłu wypożyczalni z wejściem na wprost trasy rowerowej, przy której za moment kończy się miejsce wyznaczone dla pieszych. Będzie jeszcze gorzej jeśli nie zrobią drugiego pasa dla pieszych.

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
MindEx   28-04-2010, 23:11
#39
ale w ogóle po co rozmawiacie o jakimś chodniku nad Zalewem, jak w tym miejscu jest przecież ścieżka, wydeptana, leśna, między drzewami i masa niewydeptanych połaci trawy i czegoś tam (powiedzmy, że ściółki leśnej), po których piesi mogą sobie do woli chodzić? przecież nie ma tam żadnego zakazu wstępu do lasu ani niczego innego, co by zakazywało pieszym poruszać się po terenach, które nie są jakoś specjalnie oznaczone.
dla mnie tam sprawa jest prosta: jest droga dla rowerów i mają nią poruszać się rowerzyści, reszta okolicy jest dla wszystkich pozostałych i niech ci pozostali się tą resztą okolicy poruszają.
nikt mi chyba teraz nie powie, że jakaś starsza pani nie da rady przejść kilkaset metrów po wydeptanej ścieżce leśnej.
holden   28-04-2010, 23:18
#40
Panowie, ja Wam powiem jedno, tu jest Polska i jak zaczniecie drążyć temat w odpowiednich instytucjach to pójdą one po najmniejszej linii oporu i prawdopodobnie zmienią znak na http://www.v10.pl/prawo/znaki/c-16-1.png na wybudowanie chodnika obok bym nie liczył...

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
Strony (15):    1 2 3 4 5 6 ... 15   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.