Strony (5): 1 2 3 4 5   
marcin0604   06-05-2011, 13:31
#1
Od dłuższego czasu przy okazji różnych, miłych i niemiłych sytuacji związanych z traktowaniem rowerzysty i jego pojazdu chodził mi po głowie pomysł opisania tychże, głównie jednak ze wskazaniem na te miłe i fajne.
Po co gadac o tym, że może byc nie miło skoro każdy dobrze o tym wie a i co rusz gdzieś tego doświadcza. Nie ma sensu stawiac pytań retorycznych.
Zakładam temat po to aby opisywac tutaj sytuacje, miejsca i ludzi z tego miasta, którzy byli lub są pozytywnie nastawieni do bajkera i nawet nie rzucają mu kłód pod koła ;-)
Pozytywnym nastawieniem nazywam takie udogodnienia, które są przez nas najmilej widziane tzn. nikt nas nie wyprasza z pomieszczeń, bo prowadzimy do wewnątrz rower.
Wiadomo jak jest, rower jest wciąż u nas kąskiem na tyle atrakcyjnym dla kradzieja, że zaryzykuje on nasze rozstanie ze sprzętem.

Więc zarzucam pierwsze takie miejsce w którym byłem w dniu dzisiejszym.

Otóż jest to Miejski Rzecznik Konsumentów na ulicy Filaretów44.

Pracuje tam miły rowerowy człowiek (są tam dwie panie i on jeden więc małe szanse na pomyłkę), który przejął się sprawą mojej przełajki tak, jakby należała do niego. Nie proszony przeze mnie (nie miał bym śmiałości prosic o aż tak wiele) wyprosił mi u portiera miejscówkę Confusedhock: po czym mogłem się spokojnie udac z nim załatwiac właściwe sprawy.

Może pasowało by zrobic jakąś mapkę przyjaznych rowerom miejscówek?
michal wolny   06-05-2011, 15:28
#2
Super pomysł na akcję. wspieram z całego serca. może z czasem zrobimy taką listę miejscówek przyjaznych lubelskim rowerzystom i rowerzystkom?
jesteśmy dużą, silną grupą i nie bójmy się tego wykorzystać Smile

miejsce, które w pierwszej chwili przychodzi mi do głowy to Kawiarnio-Księgarnia "Spółdzielnia", na Peowiaków. można tam wprowadzić rower bez problemu, a z czasem mają pojawić się bezpieczne stojaki przed wejściem, przynajmniej tam obiecują Smile
Spółdzielnia cafe
trochę reklama, ale uważam, że warto wspierać takie pozytywne miejsca na mapie miasta

www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Coolman   06-05-2011, 18:37
#3
też się spotkałem z miłym zaskoczeniem ze strony obsługi Hurtowni Elektronicznej "Elektron" S.C. na Długiej 5 , pojechałem kiedyś po kilka pierdółek i zostawił rower przed wejściem (za podwójnymi drzwiami z blachy) kiedy jeden ze sprzedawców zobaczył że jestem ubrany w typowo rowerowy ciuch powiedział żebym wprowadził sobie rower do środka bo nim się obejrzę może ktoś "zawinąć mi sprzęta" a sam wie jaki to bul bo również jeździ na rowerze ,powiedziałem z uśmiechem że będę wychodził co chwilę sprawdzać , on na to ze szkoda i nalegał żebym wprowadził do środka , nie bardzo chciałem bo trochę ludzi było i nie wiadomo czy nie zaczęliby marudzić ale w końcu po namowach wprowadziłem rower , poza tym sprzedawcy świetnie znają się na rzeczy i potrafią dobrze doradzić co wybrać (np ulepszając lampki rowerowe Big Grin).

Stąd też proszę o dodanie "ekektron"'u do listy sklepów przyjaznych rowerzyście
Pinky   06-05-2011, 22:40
#4
Księgarnia Techniczna na Krakowskim. Już dwa razy sprzedawczyni pozwoliła wprowadzić mi rower do przedsionka. Kiedyś w Chatce Żaka było można bez problemu brać ze sobą rower na sale, nie wiem jak teraz. PTTK na starówie, są tam w środku kulturalne i bezpieczne stojaki na rowery.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
Aleksander W   06-05-2011, 23:07
#5
Wzorem podobnych inicjatyw najlepsze byłoby wręczanie certyfikatów "miejsce/obiekt przyjazne rowerzyście", ale na to trzeba by poświęcić sporo czasu i pracy.

Zielone Mazowsze np. zrobiło też coś takiego:
http://www.zm.org.pl/?a=powstanie_warszawskie-078&img=2

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Aleksander W   08-05-2011, 21:56
#6
Byłem dziś przed południem w lubelskiej Jesziwie, gdzie przypiąłem się do barierki przy ogrodzeniu od strony Unickiej. I jakież było moje zaskoczenie, gdy przy odjeździe pan pełniący funkcję portiera a również będący przed budynkiem powiedział że "przecież mógł pan wprowadzić rower do środka".

Także chyba kolejny obiekt do kolekcji, choć raczej bardzo rzadko odwiedzany przez rowerzystów.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
marcin0604   10-05-2011, 00:09
#7
W zasadzie takim miejscem przecież jest też tektura!
Już ze trzy lata temu beż problemu pozwolono mi tam zostawic rower na dłużej, kiedy miałem kilka spraw na Wieniawskiej do załatwienia.
Michał, zawsze możesz to potwierdzic lub zdementowac ale cos mi się wydaje,że to miejsce spokojnie może się znaleźc na liście przyjaznych miejscówek.
michal wolny   10-05-2011, 00:25
#8
w sumie jest Smile
można wprowadzić do środka, jest też zaraz przy wejściu schowek na rowery. dużo osób o tym wie.
poza tym zamontowany został duży stojak przed budynkiem - zwłaszcza osoby, które przyjeżdżają na filmy i koncerty korzystają z niego.
i niedługo będzie jedna konkret rowerowa niespodzianka w tekturze, myślę że bardzo przydatna Smile
ale jak niespodzianka to niespodzianka, pełne info za kilka tygodni wypłynie.

www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
michalbrodowski   12-05-2011, 19:48
#9
Przyjaznym miejscem dla rowerzystów jest na pewno Pub i Restauracja Księżycowa na ulicy Księżycowej. Od jakiegoś czasu jeździliśmy tam rowerami i zawsze właściciel pozwalał przypinać je w ogródku piwnym. Wczoraj jednak pojawiliśmy się tam w liczbie piętnastu rowerzystów i właściciel sam zaproponował nam miejsce na rowery na posesji za zamykanym na kłódkę wysokim ogrodzeniem. Bardzo pozytywnie Smile

Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
MindEx   12-05-2011, 23:21
#10
michalbrodowski napisał(a):Przyjaznym miejscem dla rowerzystów jest na pewno Pub i Restauracja Księżycowa na ulicy Księżycowej. [...]właściciel sam zaproponował nam miejsce na rowery na posesji za zamykanym na kłódkę wysokim ogrodzeniem.

a dwa złożone składaki pozwolił wnieść do środka.
bardzo przyjazne rowerzystom miejsce.

dodam tu jednak, że parę lat temu pojechaliśmy z kolegą w stronę Kozłówki. na góralach. umorusaliśmy się w błocie, rowery również. wróciliśmy do Lublina po zmroku i ... postanowiliśmy coś zjeść. udaliśmy się do Pub'u "U Szewca". Obsługa zgodziła się na wprowadzenie rowerów do środka i postawienie ich przy stolikach (sic!). nie wiem jak jest teraz, ale na tamten moment "U Szewca" był bardzo przyjaznym rowerzystom miejscem Smile
Strony (5): 1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.