Strony (9):    1 2 3 4 5 ... 9   
KermitOZ   16-02-2010, 14:38
#21
Paweł K. napisał(a):A jazda ze źle ustawionymi blokami jest bardziej niebezpieczna niż te wszystkie OTB
To trzeba dobrze ustawić bloki i po temacie. Odkąd jeżdżę w spd kolana mnie w ogóle nie bolą (wcześniej różnie bywało).

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
MindEx   16-02-2010, 17:53
#22
nakładki na pedały SPD kosztują coś koło dwadzieściaparę złotych. Widziałem kiedyś w Decathlonie. Nawet się zastanawiałem nad kupnem.

Wspominane przez Pinky'ego 400 złotych to cena jakaś bardzo wysoka. Nawet zimowe buty z membraną i ociepleniem kosztowały mnie mniej (co prawda po sporej zniżce, ale mniej :>).

Kiedyś udało mi się nie wypiąć z pedałów przy upadku/wypadku. jechałem sobie spokojnie wałem nad Odrą we Wrocławiu i patrzyłem na jakichś piknikujących nad rzeką ludzi, kiedy nagle przede mną wyrósł niespodziewanie gruby metalowy słupek, z betonem w środku. odruchowo zahamowałem z całej siły i zaliczyłem piękne OTB (świadkowie mieli niezły ubaw, oczywiście zaraz po tym jak przekonali się, że żyję). Nie zdążyłem się wypiąć świadomie i wypięcie nastąpiło samoczynnie, ale dopiero w końcowej fazie upadku, kiedy rower położył się na mnie Smile Fartem nic mi się nie stało Big Grin

Jeżdżę w pedałach zatrzaskowych od... 2006 r. i kolana mnie nie bolą. Więc argument z nożami dobry Smile
easyrider   16-02-2010, 18:20
#23
Niebezpieczniejsze w wypinaniu (wyciąganiu) nogi są pedały z noskami jak są ustawione tak żeby dobrze trzymały. Pamiętam jak jakoś we wrześniu podjeżdżam sobie styrany pod bramę domu i.......... gleba. Tylko, że nawet po upadku noga nadal była w pedale. I też chyba będę kupował spd.
Michal   16-02-2010, 20:28
#24
SPD zawsze i wszędzieSmile
Kuba   16-02-2010, 21:18
#25
Niezłe buty pod zatrzaski można mieć za 200 zł. Te typowo turystyczne są dość miękkie przez co trochę zubażają korzyści płynące z pedałów zatrzaskowych.

Jak znam życie to większość osób nie jeździ bo się boi wywrotek albo ma problemy z kolanami. Jest jeszcze spora grupa rowerzystów którzy nie używają zatrzasków bo by im przeszkadzały lub nie przyniosły większych kożyści (dirtowcy, streetowcy, niedzielni rowerzyści, osoby sporo chodzące, downhillowcy częściowo).

Paweł jak Ci chyba pożyczę moje Cranki kiedyś i zobaczymy czy Cię będą kolana bolały. Bo może masz tą mniej ostrą odmianę i możesz jeździć tylko w pedałach pozwalających na większy luz (tak jak ja). W SPDach miałem tylko jedną glebę gdy nie zdążyłem się wypiąć i było to w głębokim piachu na twardym przełożeniu w Shitmanowskich 505. Potem mi się nie zdarzyło. A z Cranków mam wrażenie że się lepiej wypina (i wpina).
michalbrodowski   16-02-2010, 23:45
#26
Jeżdżę w Crankach od 4 lat i NIE POTRAFIĘ już jeździć bez nich Sad

Źle ustawione bloki? Śmiechu warte, to trzeba ustawić dobrze i koniec tematu Big Grin

Crank Brothers & SIDI shoes ROCKS Smile

P.S. A gdzie jest ta ankieta, czy sie jeździ w zatrzaskach?

Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
qavtan   17-02-2010, 09:28
#27
Na stronie głównej Stowarzyszenia była. Już jest nieaktywna.
Kuba   17-02-2010, 11:51
#28
Dobre ustawienie trochę trwa. Wymaga pojeżdżenia dłuższych dystansów itd. W Crankach trwa to mniej bo już tak dokładnie bloków na boki ustawiać nie trzeba.
Ale czy Cranki faktycznie rocks... Dla mnie moje mają jedną zasadniczą wade. Po stosunkowo niewielkim dystansie złapały spore luzy. Ale zakładam że to wada tych najtańszych modeli. Względnie wysoka cena też odstrasza. Poza tym wg mnie są znacznie lepsze od SPD.
2003tomek   05-04-2010, 09:19
#29
hmm no ja kupiłem jakies 2 lata temu pedały zatrzaskowe troche w nich jeździłem ale było mi nie wygodnie i zmieniłem spowrotem na zwykłe tyle ze aluminiowe . Co do kolan to nigdy nie miałem zdnych problemów przy zwykłych pedałach
Kuba   06-04-2010, 20:35
#30
A nie wygodnie bo czułeś się niepewnie czy źle Ci się trzymało stopy? Może to była kwestia regulacji?
Strony (9):    1 2 3 4 5 ... 9   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.