Strony (4):    1 2 3 4   
misiek   23-02-2010, 21:45
#21
Jurek S napisał(a):Dla mnie jedynym minusem jest mała żywotność baterii.
Tak orientacyjnie +/- jaki to czas?
darist napisał(a):Wszystko zależy od tego jak i do czego wykorzystywany jest odbiornik.
Czy to ma być tylko wskaźnik podający współrzędne i rejestrować trasę czy też może pokazujący mapę, którą jeszcze można na przykład edytować.
Chodzi mi tylko i wylacznie o rejestrator trasy. Zadne mapy, wsporzedne, ani nic, nie sa mi potrzebne, mam mapy papierowe i wlasna glowe Smile ew. wczesniej Internet
darist   23-02-2010, 21:53
#22
misiek napisał(a):Chodzi mi tylko i wylacznie o rejestrator trasy

To chyba najlepiej w takiej sytuacji model telefonu komórkowego z odbiornikiem GPS aby nie kupować i wozić dodatkowych urządzeń. Mam na myśli konkretnie Twoje potrzeby czyli tylko rejestrację trasy.

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
misiek   23-02-2010, 22:07
#23
darist napisał(a):To chyba najlepiej w takiej sytuacji model telefonu komórkowego z odbiornikiem GPS aby nie kupować i wozić dodatkowych urządzeń. Mam na myśli konkretnie Twoje potrzeby czyli tylko rejestrację trasy.
Wydaje mi sie ze taki odbiornik z licznikiem jaki ma Jurek S dluzej bedzie pracowal, bo telefony ekstremalnie krotko pracuja z gpsem, tym bardziej ze za te 200-300 za bardzo nie ma z czego powybierac w telefonach Wink
darist   23-02-2010, 22:25
#24
Może być model Jurka lub jakiś Pentagram.
Problem jednak jeśli bez możliwości ładowania Chcesz rejestrować trasę przez kilka dni.
Są dobre modele Garmina na baterie AA.
Można zabrać ze sobą cały worek "paluszków" lub praktycznie wszędzie je kupić :-D
Ale to są już droższe modele.

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Jurek S   24-02-2010, 13:02
#25
misiek napisał(a):
Jurek S napisał(a):Dla mnie jedynym minusem jest mała żywotność baterii.
Tak orientacyjnie +/- jaki to czas?
(...)

Nie testowałem dłużej niz 48 godzin. Nie chciałem ryzykować, że wysiądzie mi na trasie. Wskaźnik rozładowania baterii (miga plamka) pojawia się na kilkanaście minut przed padnięciem.
Tak jak pisałem. Jezeli nocujemy w cywilizowanych miejscach (gniazdko 230V) to nie ma problemu.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
n4zgul   24-02-2010, 14:36
#26
a czy ktoś z was ma miał lub bawił sie Garminem Oregon 300? i może podzielić się uwagami?

[Obrazek: userbar802235.gif]
Waldeze   24-02-2010, 16:37
#27
Mam takiego Garmina i jestem z tego urządzenia zadowolony, pomimo że ma kilka wad.
Przy silnym nasłonecznieniu nie widać nic na wyświetlaczu i w terenie zalesionym nie radzi sobie zbyt dobrze chociaż nie gubi sygnału
n4zgul   24-02-2010, 16:54
#28
co masz na mysli ze w terenie zalesionym nie radzi sobie dobrze? i czy na rower można go przypiąć?

[Obrazek: userbar802235.gif]
Waldeze   24-02-2010, 17:08
#29
W terenie zalesionym przekłamuje szybkość i pozycja jest w innym miejscu. Na rower musowo dokupić uchwyt.
n4zgul   24-02-2010, 17:14
#30
a ekran dotykowy nie sprawia problemów? aha i o co chodzi z wersja TOPO? czy tam nie ma mapy i dopiero ta wersja ją ma? czy ma już wgrana standardową mapę a ta dodatkowa tylko pokazuje ukształtowanie terenu, no i jak dokładna jest mapa? są uliczki itp i czy nawigacja działa poprawnie? mówi czy nie? Smile

[Obrazek: userbar802235.gif]
Strony (4):    1 2 3 4   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.