Strony (4):    1 2 3 4   
KermitOZ   03-12-2009, 16:25
#11
kenubi napisał(a):elektronika z jednym przyciskiem, który jednocześnie włącza/wyłącza i przełącza tryby - dzieje się to przez szybkie wyłączenie i włączenie
Nie polecam takiego rozwiązania. Przycisk może zacząć szwankować (mam taki w bocialarce) i pozamiatane. Poza tym takie rozwiązanie jest dosyć niewygodne.

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
kenubi   03-12-2009, 16:49
#12
Ale OIMW bocialarka jest to przerobiona chińska lampka ~z wariantu E z tandetnym przyciskiem.
Ma dużą zaletę - szczelność. Trudno o szczelne przełączniki w normalnych pieniądzach a te trzeba by dać aby się nie peniać w deszczu.
Fakt faktem, że trzeba przeklikać tryby "w koło" aby właczyć np. jakiś poprzedni tryb.
Myślałem o włączniku z suwaną hmm jak to nazwać klamerką(?) i gdzieś pod ręką lub blisko na kierze. Ale w przełącznik też trzeba trafić ręką a w terenie nie jest tak łatwo.
szymek_sq   03-12-2009, 18:08
#13
a myślałeś o wyprodukowaniu czegoś ala bocialarka np kenubi-lght :d

"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
kenubi   03-12-2009, 18:51
#14
nie jestem elektronikiem, ino się trochę znam. To trzeba samemu produkować elektronikę, kupować hurtem diody i soczewki itd. inaczej cena by była wysoka i klientów brak. Mogę dać know-how Wink ale to trzeba by iść na całość a starych drzew się nie przesadza Wink. Powtarzam się ale ja tam chcę tylko mieć z kim pojeździć po cimku (i w lesie najlepiej, bo zawsze się trochę bałem lasu a z takimi lampkami to przyjemnie jest nie wspominając o rozjaśnionej MK )
kenubi   04-12-2009, 00:18
#15
Ooo.. tak przez przypadek wpadłem na to:
http://allegro.pl/item839558485_akumula ... rancj.html
Opis wygląda sensownie.
Ładowakę Li-Ion jakąś widziałem do tego za 36 pln. 2 takie aku + 2 na zapas + ładowarka i problem zasilania i dużej wagi mamy z bani.
msl   04-12-2009, 08:14
#16
kenubi napisał(a):możliwe tryby masz takie jak opisane przy UP100.
Dzięki, to rozjaśniło mi umysł ;-)

Co do tego, co pisał KermitOZ, jeśli ktoś się boi, że mu wyłącznik szybko padnie, to może dałoby się założyć w otworze z tyłu obudowy lampki taki mały "przełącznik", który by tylko przerywał obwód (coś a'la przycisku do włączania/przełączania trybów w diodowych lampkach tylnych). Inaczej mówiąc, wyłącznik główny zasilania ciągle na "ON", a taki dodatkowy przełącznik po wciśnięciu powoduje rozłączenie obwodu na jakiejś tam blaszce i w związku z tym przełączenie trybów świecenia. Podejrzewam, że zwiększyłoby to ergonomię użytkowania lampki. Tylko czy można taki przełącznik kupić gotowy? Bo robiony metodą chałupniczą mógłby nie wytrzymać za długo (szczególnie chodzi mi o te blaszki). Jak by Ci się coś takiego widziało, kenubi?

kenubi napisał(a):Ooo.. tak przez przypadek wpadłem na to:
http://allegro.pl/item839...e_gwarancj.html
Opis wygląda sensownie.
Ładowakę Li-Ion jakąś widziałem do tego za 36 pln. 2 takie aku + 2 na zapas + ładowarka i problem zasilania i dużej wagi mamy z bani.
Ciekawe te akumulatorki... Ale póki co pewnie bym korzystał ze swoich obecnych aku i ładowarki. Jeśli nie dawałyby rady, to pomyśli się nad takim zasilaniem.

god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
kenubi   04-12-2009, 10:06
#17
Nie ma co kombinowac z przyciskami.
Kupowałem ~takie chińskie lampki (przełącznik identyczny) ze 4 razy i chyba w 3 z 4ch ten przełącznik działał przez pierwsze 20 razy a potem zaskakiwał albo nie - syf totalny.
Nie dziwię się że KermitOZ od razu o nim wspomniał.
Na allegro wpiszcie "bocialarka" i tam na dole aukcji są chyba 2 linki do jakiś dyskusji na światełka.pl i tam jest zdjęcie takiego własnie korpusu i feralnego włącznika.
kenubi   04-12-2009, 19:23
#18
Przypominam! Ja nie organizuję zbiórki kasy i kupna.
Jak się dogadacie kto - co, to podam dokładnie (o ile będą wątpliwości) co kupić.
Także rzucajcie propozycje w tym wątku czy kupujecie razem czy każdy samodzielnie - koszty wysyłki nie są duże ale zawsze można urwać te kilka zł.
Na razie jest jałowa gatka, ja wiem - swięta i brak kasy ale przynajmniej dajcie znać kto na na bank ma już kasę zaklepaną bo nie wiem czy coś konkretyzować.
Zwirek   04-12-2009, 19:41
#19
Nie no myślę, że kupujemy razem. Ja moge coś kupić, ale najpierw wszyscy musieliby mi kasą rzucić, bo studentem aby tylko jestem..

[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
PrażonyRabarbar   04-12-2009, 20:04
#20
Zwirek napisał(a):bo studentem aby tylko jestem..

A ja słyszałem, że lubelscy studenci to na kasie śpią a z nudów wpłacają na konta palikotka :mrgreen:

Myślę, że zbiórkę kasy, zakupy, i całą robotę trzeba przenieść na styczeń ze względu właśnie na święta, wydatki i całe zamieszanie z nimi związane.
Strony (4):    1 2 3 4   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.