Strony (4):    1 2 3 4   
KermitOZ   20-10-2009, 18:20
#11
Skarpetki z membraną to raczej nie jest zbyt dobra rzecz. Membrana powinna izolować od wiatru, wody itd. Jeśli izoluje to niech to robi jak najdalej od stopy, żeby mogła ona wytworzyć sobie jak najszerszą otoczkę ciepła itd. Gdy membrana jest tuż przy stopie to nie dość, że cały but może już być mokry, to stopa się poci, bo bezpośrednio na niej jest membrana. Przez to zamiast ciepła wokół stopy masz pot.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
marcin0604   20-10-2009, 18:20
#12
marecky napisał(a):
krzysio dm napisał(a):(...) Decatchlon są prrzecenione skarpetki rowerowe z membrany z 64 na 34 zł Ja zakupiłem i się sprawdzają
małe pytanko: czy zamiast ochraniaczy wystarczają takie skarpetki :?: bo nie wiem czy kupić ochraniacze czy takie cudo na zimę :-)
Skarpetki niestety na zimę w siodle nie wystarczą. Ochraniacze powinny byc- ciepłota stóp twoim najlepszym przyjacielem. Obok ciepła w główkę i rączki :mrgreen:
marecky   20-10-2009, 22:32
#13
marcin0604 napisał(a):(...) ciepłota stóp twoim najlepszym przyjacielem. Obok ciepła w główkę i rączki :mrgreen:
no właśnie tych trzech mi brakuje i zastanawiam się co kupić...
ale raczej membrana na zimny wiatr to konieczność
Karcer   21-10-2009, 11:44
#14
głowa - czapka z membraną Biemme
góra - późna jesień/wiosna - podkoszulek, golf, bluza z długim rękawem
- zima - podkoszulek, bluza i kurtka zimowa Biemme
dół - getry BCM SuperRoubaix, ocieplaczne na kolana
- jeśli bardzo zimno - dodaje jeszcze jedną pare długich getrów pod spód
stopy - cieniutkie skarpetki, ciepłe skarpety wełniane, ocieplacze neoprenowe Shimano
Tutaj ważna uwaga - but trzeba luźno zapiąć/zawiązać, jeśli mocno zaciśniemy utrudnia to przepływ krwi.
dłonie - tutaj mam zawsze problem, narazie sotoswałe dwie pary rękawiczek na sobie, ale w duży mróz to się słabo sprawdza.


Plany:
-odbajerzony golf z materiału odprowadzającego pot, prawdopodobnie będzie to z BCM
- jakieś dobre rękawiczki

Prawdziwą wolność czujesz kiedy wiatr hula między twoimi jajkami.
PiotrokeJ   21-10-2009, 17:49
#15
W niebieskim sklepie fajne wyprzedaże, jeśli kogoś interesują rozmiarówki S/M, to spokojnie może się ubrać na chłodne dni. Niestety ja potrzebuje L/XL, więc "pokupowane".

Piotrek.
roskxc   30-10-2010, 21:02
#16
W galerii centrum sa fajne koszulki hi teca bodajze za 80 zł , długi rękaw. Korzystam od dwóch tygodni.
Przy ubieraniu sie w ubrania z syntetycznych włókien - tzw. oddychajacych, wazne jest aby wszystkie warstwy byly syntetyczne. Wbrew pozorom bawełna wcale dobrze nie oddycha i jezeli uzywamy np. odziezy i na nia zakladamy koszulke bawelniania i soft shell to transmisja potu jest duza gorsza przez co szybko " parujemy ". Na internecie jest wiele ciekawych rozwiazan ( co wazne stosunkowo niedrogich ).
Sugeruje abys zaopatrzyl sie w odziez, jakas bluze lekka - 2 warstwe i soft shell ( windstoper ) do tego jakies porteczki z wkladka , coolmaxem i windstoperem. Przez to bedzie ci lekko , cieplo i wygodnie Smile
pzdr

ps. Spodnie okolo 100zł
soft shell - okolo 100 - 200 zł
bielizna 60 - 90 zł


edit:

aha , fajna sprawa sa rekawiczki z windstoperem, lekkie, dobrze czuc rower. kwestia 50 zl
Pinky   04-11-2010, 01:52
#17
Mam problem z spodniami i rękawiczkami na zimę. Macie jakieś propozycje w rozsądnej cenie ? Tylko bez sklepów internetowych, mam takie gabaryty ze muszę wszystko przymierzyć. Zwłaszcza mam problem z rękawiczkami, tamtej zimy Nocny Patrol zawaliłem przez złe dobrane rękawiczki, ledwo moglem klucz w zamku przekręcić tak mi zgrabiały łapki. Dotychczas jeździłem w zwykłych polarowych, ale przy -20 wymiękałem jeśli musiałem wrócić z pracy wieczorem (4km). Dobrze by było jak byście mieli jakieś namiary na bieliznę termoaktywną.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
erczy   04-11-2010, 12:19
#18
Pinky napisał(a):Dotychczas jeździłem w zwykłych polarowych, ale przy -20 wymiękałem jeśli musiałem wrócić z pracy wieczorem (4km).
Na takie temp to rowerowych prędko nie znajdziesz. Inna sprawa,że takich temp to jest badź co bądź mało w zimie. Nic innego niż porządne narciarskie nie przychodzi mi do głowy.
Cytat:no fakt ceny niemale, ale za to jaki komfort! ja na mrozy mam zestaw biemme z a-texu, o ktorym pisal szymek, i w temp. do -5 jezdzilem w samej koszulce pod kurtka (sic!) i bylo w sam raz dla mnie
Potwierdzam. U mnie biemme z a-tex'em, tylko że spodnie, w takich temperaturach działają najlepiej. Ostatnio trzeba było w nich kręcić powyżej +13 stopni przez cały dzień i nie było tragedii ( nie zalałem się potem),ale było "trochę" ciepławo ;-)

W kurtce bez membran, w samej koszulce do -5 też jest okej. Dużo zależy od aury na zewnątrz ( wilgotność,wiatr itepe).

Generalnie wg mnie ubiór na zimę to bardzo indywidualna sprawa. Ciężko doradzić konkretny zestaw jak w przypadku spodenek na lato. Masz już sporą listę, kup coś,a i tak potem będziesz na sobie dobierał bo -2 stopnie,a 4 to duża różnica ( dla mnie rzecz jasna :-) )

Nikt chyba nie proponował jednej opcji: lumpex!. Ceny czasem mają rewelacyjne, można mierzyć, a jak się poszuka to czasem perełki się trafią. Moim zdaniem, przy ograniczonym budżecie tuż za allegro, najlepsza opcja.

edit

Cytat:
Cytat:ps. Spodnie okolo 100zł
soft shell - okolo 100 - 200 zł

Bez złośliowści: gdzie widziałeś softshell poniżej 200!?
Cytat:roskxc napisał/a:
rekawiczki z windstoperem, lekkie, dobrze czuc rower. kwestia 50 zl

Jak wyżej bo sam bym chętnie nabył:>

Podpisu brak
mamut77   04-11-2010, 12:26
#19
Przy temperaturach rzędu -20 używałem po prostu dwóch par rękawiczek i to wcale niezbyt grubych. Ważne, żeby nie były za bardzo naciągnięte na palce.
A gacie to zwykłe grubsze spodnie plus ciepłe kalesony. I znów - nie mogą być zbyt obcisłe.

Kojarzę, że w Decathlonie powinni mieć spory wybór bielizny termoaktywnej.
Pinky   04-11-2010, 21:08
#20
erczy napisał(a):Cytat:
Cytat:ps. Spodnie okolo 100zł
soft shell - okolo 100 - 200 zł

Bez złośliowści: gdzie widziałeś softshell poniżej 200!?
Cytat:roskxc napisał/a:
rekawiczki z windstoperem, lekkie, dobrze czuc rower. kwestia 50 zl

Jak wyżej bo sam bym chętnie nabył:>

Dziś kupiłem Soft shella w Leclerku na Mełgiewskiej za 109 zł. Ciekawe czy jak wsadzę pod niego zwykłego polara i jakas bielizne termoaktywna to efekt bedzie ten sam co z polarem windprof ?

Co do rekawic, to Mamuciku po tamtym NP zimowym ktorego nie zapomnę dosyć długo, jezdzilem w 2 parach rekawic (polar i takie zwykle obcisłe z bawełny), a raz przy dużym wietrze i mocno ujemnej temp. wlozyłem miedzy nie lateksowe rekawice chirurgiczne.

Ogolnie zeszłej zimy poeksperymentowalem troszke, na naprawde duzy wiatr i ujemne temperatury zakladalem kombinezon skorzany na motocykl (kombinezon na scigacze z pancerzem) ale tylko na krotkie trasy. Na dluzsze spodnie dzinsowe bądź dresowe z leginsami cieplymi Briko rowerowymi pod spodem. Do tego kurtke polarową DHLu (wyżebraną przy okazji przesyłki od sympatyka naszego portalu RL, polecam super polary mają) pod tym gruby dres z kapturkiem i koszulka rowerowa. Pod kask czapeczka Rogelli a jak zacinalo w pysk wiatrem badz sniegiem czy deszczem , komin wielofunkcyjny jako chusta, bądź kominiarka Brubeck.

Co do bardzo ujemnych temperatur poniżej -20 stopni razem z kolega z pracy ktory tamtej zimy wydal okolo 1600 zł na kompletny ubiór zimowy rowerzysty obaj stwierdziliśmy że dłuższe wycieczki (np Lubartów) są już tylko dla totalnych hardcorow, a nawet te o polowe krótsze niesamowicie dają w kość i to nie zimnem ale cieżką jazdą w takich warunkach. Żeby nie wiem jak komfortowe i wypasione było wdzianko, przy takim mrozie jazda przestaje być przyjemnością.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
Strony (4):    1 2 3 4   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.