Strony (3):    1 2 3   
Jurek S   18-08-2014, 11:07
#11
wienio napisał(a):Ten koleś powinien ponieść konsekwencje. 2 lata więzienia minimum. To wszystko co prawnie można mu zrobić ale ja osobiście to bym go tłukł aż by zrobił się cały siny.
Chyba specjalnie się zarejestrowałeś, żeby wylać swoje żale Undecided Ani tłuczenie właściciela, ani tym bardziej jego zastrzelenie nie jest rozwiązaniem. Niektórzy z Was dopiero będą mieli dzieci inni może już mają. Przyjrzyjcie się o jaki system wartości ich wychowujecie lub planujecie wychować. Bo ten prezentowany do niczego dobrego nie prowadzi. Niestety mamy zdemoralizowane społeczeństwo,, które nie zrozumiało co to znaczy wolność. Ten przypadek to jeden z produktów tego społeczeństwa. Zarówno właściciel psa jak i rowerzysta.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Irek   18-08-2014, 11:25
#12
Jurek S napisał(a):Niestety mamy zdemoralizowane społeczeństwo,, które nie zrozumiało co to znaczy wolność.
No właśnie, mało kto pamięta o wolności drugiego człowieka. Na szczęście Jurku nie całe społeczeństwo jest takie jak piszesz.
wienio   18-08-2014, 11:50
#13
Ciekawe co powiecie o człowieku który zabił swoje dziecko bo płakało. Też go pochwalicie ?
wienio   18-08-2014, 11:51
#14
Ten koleś co strzelił do psa to chwast którego trzeba wyrwać. Teraz pies a jutro zastrzeli człowieka.
Jurek S   18-08-2014, 14:07
#15
Irek napisał(a):
Jurek S napisał(a):Niestety mamy zdemoralizowane społeczeństwo,, które nie zrozumiało co to znaczy wolność.
No właśnie, mało kto pamięta o wolności drugiego człowieka. Na szczęście Jurku nie całe społeczeństwo jest takie jak piszesz.
Masz rację Irku. Bardziej chodziło mi, że w sposób celowy wyrzuca się z wychowania wartości, na których oparta jest cywilizacja. A w znacznej części ludziom jest to obojętne.
wienio ja akurat jestem za tym, aby ten człowiek, który zastrzelił psa poniósł za swój czyn odpowiedzialność. Inną rzeczą jest w jakich okolicznościach to się stało. Ale jak sam przyznał zrobił to bo go denerwował czyli nie było zagrożenia ani zdrowia, ani tym bardziej życia. Wczoraj jak jechaliśmy kilka razy obszczekiwały nas psy.
Ja piszę o zmianie świadomości w ludziach, która wyeliminuje zarówno bezmyślność (w tym przypadku) właścicieli psów jak i takie zachowania jak tego rowerzysty. Wyrwanie jednego chwasta niczego nie zmienia. Do tego pojawi się problem kto jest chwastem, a kto nie.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Mariobiker   18-08-2014, 23:18
#16
wienio napisał(a):Ten koleś powinien ponieść konsekwencje. 2 lata więzienia minimum. To wszystko co prawnie można mu zrobić ale ja osobiście to bym go tłukł aż by zrobił się cały siny.
Chyba się troszkę zagalopowałeś.
wienio napisał(a):Ten koleś co strzelił do psa to chwast którego trzeba wyrwać.
Ciekawe co byś powiedział gdyby ten kundel ugryzł Twoje dziecko ???
wienio napisał(a):Teraz pies a jutro zastrzeli człowieka.
Nie porównuj psa z człowiekiem.

"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
KermitOZ   19-08-2014, 02:18
#17
wienio napisał(a):Ten koleś co strzelił do psa to chwast którego trzeba wyrwać.
Chyba zaraz to samo zrobię z Tobą. O forum oczywiście mowa.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
niemiec   19-08-2014, 08:48
#18
W takiej sytuacji dla mnie to po prostu obrona konieczna, nigdy nie wiadomo jak pies mógł zareagować. Co nie znaczy, że popieram aż tak daleko idące działania. Ja osobiście woziłem swego czasu gaz przy sobie na bezpańskie kundle. Jak ludzie, albo lokalna władza nie potrafi rozwiązać, albo nawet nie widzi problemu, to trzeba działać samemu.
paweł1000   19-08-2014, 14:46
#19
Mnie dzień wcześniej od tego zdarzenia też goniły psy, wyrazy ich zaciekłych pysków i wy-strzeżonych kłów wskazywały na to że jak by mnie dopadły to by mnie nieźle pogryzły, całe szczęście że byłem nieźle rozpędzony to jakoś je odstawiłem, tak że mogłem zsiąść z roweru aby je skopać, to wtedy psiska schowały się za właścicielkami, które to twierdziły że nie znają tych psów, chociaż wcześniej jak mnie goniły to próbowały je przywołać. Trochę na nie pok....ałem tak mnie wyprowadziły z równowagi. Jedna pokazała mi fakulca, w ogóle miały w nosie że mnie te psiska goniły. Teraz będę brał ze sobą gaz pieprzowy na psy, jak mnie któryś pogoni to ich "opsikam" a co, chyba mam prawo się bronić. A działo się to za końcem Kocertowej w stronę Poligonowej, zaraz po zjechaniu w dół od Koncertowej.
Jurek S   19-08-2014, 17:03
#20
Ja przez dwa lata jeździłem z jakimś gazem Anti Hund. Na szczęście nie musiałem nigdy go używać, ale dawało mi to komfort jazdy w odludnych miejscach. Użycie jak najbardziej zasadne w przypadku nachalnych zwierzaków. Ten gaz to podobno było coś lepszego niż zwykły gaz pieprzowy. Niestety nie pamiętam z jakiej firmy był bo dostałem go w prezencie od syna. :-P

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.