Strony (2): 1 2   
Iron79   10-08-2012, 07:44
#1
Czy ktoś miał podobny przypadek ? ;-) Dodam , że pacjentem są klocki żywiczne , poczytałem troszkę , że metaliki można tam wypalać , piec itp , gotować ....komuś się udało odratować wersję żywiczną ? efekt jest mniej więcej taki http://www.youtube.com/watch?v=Kre7V0_M ... r_embedded
bo nie wiem czy szkoda mojego czasu ....

gdzie w Lbn największy wybór klocków, najchętniej kupiłbym klocki a2z , ebc ?
Bigos   10-08-2012, 09:11
#2
Miałem kiedyś podobny problem, ale ucierpiała tarcza i to niezbyt poważnie.

W Leclercu mają spray Brake Cleaner bodajże 500ml za 13zł. Tarczę wyczyścił bezproblemowo, żadnych dźwięków przy hamowaniu nie było słychać.
Z tego co czytałem, klocków nie opłaca się ratować, bo płyn hamulcowy wchodzi w pory klocka.

Nawet jak wymienisz klocki radziłbym wyczyścić też tarczę, bo jeśli znajduje się na nich trochę płynu to możesz zasyfić nowe klocki.
Iron79   10-08-2012, 15:42
#3
ok dzięki, coś właśnie kupię do odtłuszczenia tarcz , w sumie dobrze cenowo wygląda twoja propozycja ;-) na pewno lepsze to będzie niż benzyna ekstrakcyjna ..,która do tych celów się chyba niespecjalnie nadaje.

cóż pozostaje kupno klocków , gdzie proponujecie zadzwonić, gdzie mogą mieć największy wybór ? bo nie jestem na czasie jeśli chodzi o lubelskie sklepy
mrozo   10-08-2012, 19:25
#4
Benzyna chyba się nadaje nawet lepiej niż jakieś odtłuszczacze, przynajmniej mi się tak wydaje, ale mogę się mylić, bo nie miałem nigdy problemu z zatłuszczonymi tarczami czy klockami. Od czasu do czasu co prawda czyszczę je, ale ja to robię spirytusem.

Co do klocków ja ostatnio nabyłem klocki Ashimy z tego sklepu . Jak na razie spisują się rewelacyjnie. Co prawda nie do końca jeszcze się dotarły, ale zmieniłem zdanie o wymianie moich Hayesów :-P
Iron79   10-08-2012, 20:15
#5
Dziś godzinka mocowania się , niestety potwierdziły się słowa Bigosa i moje czarne sny , klocki nadal piszczą mimo użycia preparatu do odtłuszczania systemów hamulcowych ..idą do kosza.
klocki a2z (półmetaliki) trafiłem na allegro z odbiorem osobistym w Lbn , muszę mieć na weekend sprawny rower , pojechało by się gdzieś ;-)
po odtłuszczeniu preparatem przedniej tarczy modulacja i siła znacznie wzrosła :lol: , także co jakiś czas będziemy psikać
Kuba   12-08-2012, 00:39
#6
Jest jeszcze jeden sposób. Nie zawsze skuteczny ale można spróbować.
Klocki polewam spirytusem i podpalam (tzn powierzchnię współpracującą z tarczą), później szlifuję papierem ściernym i znów spirytus, ogień i papier ścierny. Po kilku razach udało mi się kiedyś odratować klocki które wcześniej słabo łapały, a na deszczu przestawały działać zupełnie i wydawały przedziwne dźwięki. Oczywiście po zabiegu klocki musiały się dotrzeć ale generalnie nadawały się do użytku.
michalbrodowski   12-08-2012, 10:00
#7
Ja stosuję podobny sposób do Kuby. Niczym nie polewam, po prostu biorę klocki w kombinerki włączam palnik na kuchence gazowej i wkładam prosto w ogień. Od razu zaczyna widać jak olej zaczyna się palić. Trzymam klocki w ogniu przez minutę, potem zdejmuję, czekam aż ostygną i szlifuję, potem operację powtarzam drugi raz, aż będzie widać, że żadna substancja się tam nie pali i znowu szlifowanie. oczywiście klocki palę z każdej strony by pozbyć się wszelakiego oleju. Coś takiego próbowałem robić z trzema parami klocków i poskutkowało z dwiema parami, z jedną niestety nie.
Nic nie tracisz, spróbuj.

Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Kuba   12-08-2012, 11:27
#8
Tylko nie jestem pewny czy żywiczne wytrzymają takie grzanie palnikiem... Ale jak masz wyrzucić spróbuj.
Iron79   12-08-2012, 11:59
#9
Właśnie w tym widz , że ten olej cholernie wsiąka w klocek żywiczny i może się skończyć ciekawym zapachem w mieszkaniu , tak czytałem. Na metaliki ten sposób jest skuteczny.
Spróbuje na początku w garażu zastosować może świeczkę i zamontować nad nią klocka ...zobaczymy czy będzie jakiś efekt. Nowe klocki już tanio kupiłem i chyba nie zaryzykuję osmrodzenia całej kuchni by skorzystać z kuchenki. Nowe firmy a2z , wg mnie o wiele lepsze niż seryjne shimano, także polecam
mrozo   12-08-2012, 20:40
#10
świeczka nie jest najlepszym pomysłem, bo okopcisz cały klocek :-P
Strony (2): 1 2   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.