Strony (5):    1 2 3 4 5   
Jurek S   31-03-2012, 18:15
#11
Marcinie, tego się po Tobie nie spodziewałem bo jesteś zbyt mądrym facetem więc wychodzi na to, że ironizujesz.
Dobrze wiesz w jakim kontekście uzywa się zwrotu "wyssać z mlekiem matki"

Wiarę w to, że zbawienie jest dla każdego, kto w niego uwierzy, to można nabyc od mamusi w pokarmie bądź też w inny sposób?
Ta ironia jest zbędna.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
marcin0604   31-03-2012, 18:20
#12
Wytłumacz mi więc ów kontekst. Dla mnie jest on nieczytelny.
Tak, śmieję się z takich sformułowań bo mam oczy, umiejętnośc obserwacji i analizowania.
Nie od dziś ten temat mnie dotyka i nurtuje, żeby nie powiedziec: gnębi.
Jurek S   31-03-2012, 18:32
#13
tak jak się nie zaprą matki, która tę wiarę im dała.

A w jaki sposób im dała? Najpierw jest słowo, a później przykład życia tym słowem w codzienności. Ot cały kontekst.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
marcin0604   31-03-2012, 18:51
#14
Tak to już bywa Darek, że temat stricte związany z wątkiem głównym jest wypierany przez inny ciekawszy.
Adminie, adminie a przenieś że temat do innego wątku bo wart on tego, heeej (jak by powiedział gazda).

Jurek :-D a o jakie slowo Ci chodzi? Biblię, Słowo Boże? No to owo Słowo mówi wyraźnie, że to co obrazuje cykl fotek Waldka (naturalnie poza bocianami itp) jest grzechem i to w chierarchii grzechu bardzo ciężkim i nazywa go wprost: BAŁWOCHWALSTWO.
Tzn, może ne tyle obiekty co fakt, że sprawuje się tam kulty.
Wy to nazywacie tradycją wartą ochrony. I ok, nie polemizuje z tym co Wy twierdzicie ale nie mów nikomu, że to jest to o co chodzi Bogu. Bóg mówi poprzez Biblię wyraźnie "co i jak" i ktoś, kto będzie chciał to zrozumiec to to zrozumie.
Jurek S   31-03-2012, 20:28
#15
Zatrzymałeś :-( się Marcinie na Starym Testamencie. Przynajmniej tak to wygląda. Dlatego wcześniej przytaczałem słowa Chrystusa o szabacie.

Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał.
Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie;
aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.


To modlitwa Chrystusa za apostołów i przyszły Kościół. Jak widzisz Chrystus zawierza swoje słowo apostołom i ich następcom. Nie ma nic złego w tym, że ktoś uwielbia Boga pod przydrożną kapliczką czy krzyżem. Chrystus patrzy w serce człowieka.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
marcin0604   31-03-2012, 20:37
#16
Piszę Ci o Jezusie, zbawieniu z łaski itp. a Ty mówisz, że wygląda Ci to na moim zatrzymaniu się na S.T. ?
Jurek, mam pytanie, czy Ty znasz Biblię w sensie czytasz?
Gdzie w Nowym Testamencie znajdujesz jeden fragment o tym, że można stawiac figury stworzeniom i uprawiac ich kulty?
Dobrze, że w jednym się zgadzamy w całej rozciągłości- ostatnie zdanie Twojego powyższego posta. :-D
Pozostaje tylko pytanie, ile znaczy dla Boga to, że człowiek pomimo, iż wiedział, że nie należy modlic się do wyobrażeń tzw. świętych to to robił. I jakie w oczach Boga jest w związku z tym serce tego człowieka? Uparte?
Jurek S   31-03-2012, 21:08
#17
marcin0604 napisał(a):(...)
Jurek :-D a o jakie slowo Ci chodzi? Biblię, Słowo Boże? No to owo Słowo mówi wyraźnie, że to co obrazuje cykl fotek Waldka (naturalnie poza bocianami itp) jest grzechem i to w chierarchii grzechu bardzo ciężkim i nazywa go wprost: BAŁWOCHWALSTWO.
Tzn, może ne tyle obiekty co fakt, że sprawuje się tam kulty.
Wy to nazywacie tradycją wartą ochrony. I ok, nie polemizuje z tym co Wy twierdzicie ale nie mów nikomu, że to jest to o co chodzi Bogu. Bóg mówi poprzez Biblię wyraźnie "co i jak" i ktoś, kto będzie chciał to rozumiec to to zrozumie.

To wszystko jest ze ST. Undecided
Robisz błędne założenie, że chrześcijanin modli się do jakichś figurek, albo do obrazów. To byłoby bałwochwalstwo. Bo chrześcijanin modli się przy kapliczce, przy przydrożnym krzyżu, a nie do. Modli się do Boga. A Bóg widzi czy modli się do Niego czy do obrazu. No i patrzy na uczynki bo wiara bez uczynków martwa się. Więc wolę modlącego się tak człowieka, który ma silny kościec oparty o Dekalog od filozofującego nad tym czy np. zabijanie nienarodzonych to grzech czy nie, czy Chrystus zabraniał współżyć mężczyznom z mężczyznami, a może kobiecie z kobietą to juz nie, itd.itd

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
marcin0604   31-03-2012, 22:05
#18
Jezus też jest postacią ze Starego Testamentu? Bo ja się do Niego odwoływałem parę razy, jak zauważyłeś.
Przypuszczalnie na tzw. wyżynach przy małych świątyniach opisywanych w Biblii wyglądało to tak samo. Ludzie modlili się nie do figurek tylko do Boga (jak to utrzymujesz) przy okazji tylko przyozdabiali figurki kwiatami, kładli ofiary z pokarmów i Im (nie Bogu) śpiewali pieśni.

List do Rzymian 1, 18-23 To jest już N.T.- jak się do tego odniesiesz w kontekście naszej jakże ciekawej dyskusji?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=270
Nie chcę i nie mówię, że Ty modlisz się do figurek, ale znam wiele osób, które dokładnie to robią tłumacząc to tak jak Ty.

a tu taki extra bonus: http://dzieckonmp.wordpress.com/10-mln-zdrowasiek/

vs.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1014&werset=5#W5 1 Tym. 2,5-6

o to mi chodzi Jurek. Wierzysz w to co chcesz ale nie podpinaj tego pod Biblię w sytuacji kiedy tego tam nie ma.
Jurek S   31-03-2012, 23:09
#19
Marcinie jeżeli nie spojrzysz całościowo na historię zbawienia to będziesz tak własnie błądził. Żydzi kiedy Mojżesz udał sie na górę Horeb znudzili się i zrobili sobie cielca odlanego ze złota i jemu zaczęli oddawać cześć. I do takich zachowań odnosi się św. Paweł.
W necie można znaleźć tysiące różnych dziwnych rzeczy. Ja sobie tym głowy nie zawracam bo to nie stanowi o istocie wiary w Boga i nie tego naucza Kościół.
Kiedy byłem na rekolekcjach ksiądz prowadzący wziął do ręki podręcznik pewnej wspólnoty (niejako biblię tej wspólnoty) i powiedział: To to można wyrzucić do śmietnika bo to (w drugiej ręce trzymał Biblię) jest najważniejsze. Spróbuj się wsłuchać w serce Kościoła, to czym zyje i czego naucza. Nie ma tam miejsca na bałwochwalstwo.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
marcin0604   31-03-2012, 23:27
#20
A więc za tym, co podałem w linku "milion zdrowasiek" stoi Twoim zdaniem kto? Bo moim zdaniem katolicy.

Ponadto Biblia sama o sobie mówi w sposób następujący:

Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
2 List do Tymoteusza 3:16

A więc jak się to ma do tego co napisałeś o Pawle, cielcach, żydach itepe?
Twierdzisz, że poszczególne fragmenty są konkretnie adresowane i tylko w tym kontekście powinny byc czytane i rozumiane.
Ja twierdzę, że nie tylko o to chodzi. Chodzi o to, że konstrukcja treści Biblii jest uniwersalna.
Strony (5):    1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.