Forum Rowerowy Lublin
Kolizja z samochodem i co dalej - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Imprezy rowerowe (https://forum.rowerowylublin.org/forum-68.html)
+--- Dział: Inne (https://forum.rowerowylublin.org/forum-29.html)
+--- Wątek: Kolizja z samochodem i co dalej (/thread-7625.html)

Strony: 1 2


Kolizja z samochodem i co dalej - L_BUBU - 09-07-2014

Witam

Wczoraj miałem kolizję z samochodem który wymusił pierwszeństwo
oczywiście była policja a ja trafiłem do szpitala (niestety do Bełżyc)
A moje pytanie co robić dalej i czy ktoś miał z was taki przypadek i naprawiał rower z OC sprawcy

Pozdrawiam


Re: Kolizja z samochodem i co dalej - holden - 09-07-2014

Mi sie zdarzylo kilka lat temu. Ogolnie rzecz biorac powinienes dostac dokumenty od policji potrzebne do ubiegania sie o ubezpieczenie. Dosc wazne jest co masz wpisane w protokole bo potrafia sie czepiac, ze jak nie ma czegos w protokole to nie powstalo to w trakcie wypadku. Ja mialem skrzywiony amor, peknieta rame przy glowce i oczywiscie pokrzywione kolo - dostalem szkode calkowita, rower poszedl do kasacji przez ubezpieczyciela. Dobrze jest abys mial rachunki jesli upgradeowales sobie rower bo wyceny proponowane przez likwidatorow szkod sa czesto mocno slabe...


Re: Kolizja z samochodem i co dalej - Zdzisław - 09-07-2014

Ja miałem dwa tata temu na ul Północnej,sprawa została załatwiona polubownie,czyli,winowajca pokrył wszystkie koszta z naprawą roweru,rehabilitacją i leczeniem sanatoryjnym.
Co do roweru, to naprawił byle jak na co ja się nie zgodziłem i naprawiłem za swoje a winowajca zwrócił mi forsę,+ odszkodowanie z PZU w wysokości 1854 zł 83 gr,co łącznie wyniosło około 7 tys.


Re: Kolizja z samochodem i co dalej - mariox - 09-07-2014

marcin0604 miał kiedyś stłuczkę i naprawiał rower z OC sprawcy (albo się dogadali, żeby gość nie tracił zniżek). Poszukaj wątku na forum albo zapytaj Go bezpośrednio.


Re: Kolizja z samochodem i co dalej - L_BUBU - 09-07-2014

Dziękuje za odpowiedzi
Mam obawy co do wyszacowania wartości roweru bo jest to składak a producent ramy nie robił całych rowerów i z kolei przeglądałem paragony i wszystkie są wyblaknięte całkiem białe.
Więc czekam na oględziny a rower wstawiam do serwisu na Głębokiej i tam odbędą


Re: Kolizja z samochodem i co dalej - j@cek - 10-07-2014

Udaj się do agencji likwidacji szkód. Przedstaw sprawę i poproś o poradę (najczęściej są bezpłatne). Trzeba działać szybko. Rower to sprawa marginalna, najważniejsze jest zdrowie (fizyczne i psychiczne). Badania szpitalne to najczęściej badania na zasadzie zbycia klienta (dobrze się Pan czuje? - dobrze, to dobrze). Najlepiej zrobić pakiet badań prywatnie (niestety trzeba za wszystko płacić). Nic uszkodzonego nie wyrzucać. Jeżeli sprawca ma ubezpieczenie np. w PZU cieszymy się. Jeżeli w jakimś tanim idziemy do sądu. Sprawa może trwać do 2lat. Na swoim przykładzie: po wypadku ubezpieczyciel zaproponował wypłatę zadośćuczynienia w wysokości 3000 a po 1.5 roku wypłacił 16000. Były w tym dodatkowe koszty (rzeczoznawcy itp.) ale w ogólnym rozrachunku wyszło ok. 9000 - 10000 więcej niż ugodowa propozycja ubezpieczyciela.


Re: Kolizja z samochodem i co dalej - L_BUBU - 16-07-2014

Opis szkody zrobiony czekamy na wycenę


Re: Kolizja z samochodem i co dalej - L_BUBU - 09-08-2014

Wycena zaniżona o 2/3 naprawa na FV
czekamy na akceptacje


Re: Kolizja z samochodem i co dalej - L_BUBU - 24-05-2015

Witam
Szukam firmy lub osoby która zajmuje się odszkodowaniami na osobie
Interesuje mnie firma lub osoba już sprawdzona przez kogoś

Za pomoc dziękuje


Re: Kolizja z samochodem i co dalej - Judaas - 25-05-2015

Firmy nie szukaj ogolą cię. Co masz na dzień dzisiejszy? Postępowanie policyjne zakończone, Twoje leczenie również?